Rozšírené hľadanie:

+421 2 44971920

+421903256446

kobera@nextra.sk

Novinky a akcie e-mailom

Popis výrobku

ÚvodCharakteristiky

Popis výrobku:

Ručne tkané koberce tkám tradičným spôsobom na drevených krosnách.

Osnovu koberca tvorí väčšinou bavlnená priadza režná, t.j. prírodná farba bavlny. Aby vynikla farebnosť koberca, na niektoré druhy kobercov používam na osnovu  farebnú bavlnenú priadzu.

Do útku, to je materiál s ktorým sa tká a tvorí hlavné materiálové zloženie koberca, zatkávam zvyšky z texilnej výroby, ktoré nakupujem od výrobcov textilu. Z toho dôvodu je farebnosť kobercov  ovplyvnená výrobným programom našich dodávateľov materiálu. Podľa toho, akej farebnosti je ich výroba, takej farebnosti tkáme koberce. Farebnosť dodaného materiálu býva často taká rôznorodá, že sa dajú ťažko utkať väčšie rovnaké série kobercov. Požiadavku väčšej série rovnakej farebnosti riešime individuálnou objednávkou.

Nakupujem väčšinou 100 % bavlnený materiál, ale vzhľadom nato, že ide o zbytky, môžem zaručiť najviac 90% bavlny.

Nakoľko ide o ručnú prácu, každý koberček je svojim spôsobom originál.

 

Ručne tkané koberce sú praktickou podlahovou krytinou pre  domácnosti, chaty, chalupy, penzióny a pod.

 

V domácnostiach tkané koberce zútulnia kuchyňu , kde použitím tkaných kobercov  ako predložiek pred kuchynskú linku zároveň ochránia plávajúcu podlahu, prípadne dlažbu pred poškodením.

Tkané koberce sú vhodné , ako spálňova súprava, do detskej izby, ako predložka pred posteľ. Tkané koberce  možno  zavesiť na stenu pozdľž postele ako ochranu, do jedálne pod jedálenský stôl, do obývačky pod konferenčný stolík, do kúpeľne pred vaňu, príp. sprchu,  do WC ako predložku, prípadne ako rohožku na vyčistenie obuvi pred dvere.

Dajú sa použiť i na schody, ale treba ich zaistiť na každom schode tyčkami.

 

Sú vhodné pre alergikov.

 

Použitie ručne tkaných kobercov nie je vhodné pre osoby pohybujúce sa na invalidnom vozíku a pre osoby, ktoré sa ťažko pohybujú v dôsledku ochorenia dolných končatín.

 

 

Ak by sa koberce na podlahe šmýkali je vhodné  použiť pritišmykovú podložku.

 

Tkané koberce sa dajú  použiť aj ako podložka na spanie pre psa, alebo mačku, prípadne ako prikrývka pre kone.

Copyright 2013 - 2024 © Tkané koberce - Kobera.sk